Herkese merhaba,

Düşüncelerimiz geçmişten beslenir. Zihin geçmişin gerçekliğine inandığı sürece, geçmişten gelen düşüncelerle geleceğimizi yaratırız.

Yeni bir gün, yeni bir an için, geçmişi ve geleceği bırakma zamanı şimdidir.

Peki zihninin geçmişte olup olmadığını nasıl anlayabilirsin?

 • Geçmiş bir ilişkinden nasıl bahsediyorsun?
  • Bu ilişkiden sevgi dolu, neler kazandığını öğrendiğin bir şekilde mi bahsediyorsun?
  • Bu ilişkideki,  diğer kişinin mutluluğu için, o kişinin hayatına sevgiyi davet etmesi için dua ediyor musun? Sözlerinde dualarında onun için mutluluk, sevgi istemek sana nasıl hissettiriyor? Aaa isterim mutluluk diyebilirsin, dene bakalım, kapat gözlerini bir dene bakalım onun için güzel şeylerin olmasını istemek sana nasıl hissettirecek?
  • Yoksa cümlelerin erkeklere ya da kadınlara güven olmaz şeklinde mi?
  • Ya da yalnızlık en güzeli mi diyorsun?
  • O ilişkiden bahsederken, sana daral mı geliyor? Sıkılıyor , öfkeleniyor ya da üzgünlük mü hissediyorsun? Konuyu kapatmak mı istiyorsun? Sertleşiyor musun? Ne hissediyorsun? kendini gözlemleyebilirsin bunun için.

Tüm bu hisler zihnindeki düşüncelerini sana gösteren deneyimlerdir.  Yeniyi hayatına nasıl davet edebileceğin hakkında sana tüm tüyoları fısıldayan fırsatlardır. Bu duygu ve düşünceler orada öyle kaldığı sürece geleceğin geçmişten farklı olmayacaktır.Yenilik istediğini duyar gibiyim… işte o yüzden anlatıyorum bunları..nerelere takılmış olduğunu fark etmen için…Bende takıldım çünkü oralarda ve öğrendiklerimi, değiştirdiklerimi gördükçe sizinle de paylaşıyorum hayatınıza istediğiniz herşeyi alabilin diye…

Geçmişi bırakmanın, anda kalmanın, en büyük püf noktası nedir?

Sizi geçmişe bağlayan, üzüntü, öfke, sinir uyandıran, size hizmet etmeyen o düşünceleri bulmanızdır. O düşünceleri farkındalığa taşımak, karanlığın kalkması ve aydınlanmaktır.

Işık o zaman hayatınıza gelir. O zaman yeni ilişkiler, yeni deneyimler sizinle olmaya başlar.

Affetmek burada devreye girer.

Affetmek, size hizmet etmeyen düşüncelerinizi affetmektir. Bir insanı yaptıklarından dolayı affetmek değildir. Bizim eskilerde öğrendiğimiz şekilde değildir, hakikatte affetmek. İşin diğer püf noktasıda burasıdır.

O size hizmet etmeyen düşüncelere tutunup kaldığımız için kendimize yaşattıklarımızdan dolayı kendimizi affederiz. Hatayı dışarda aramayı bırakma zamanıdır, hakikatte affetmek.

Sana hizmet etmeyen düşünceleri nasıl değiştirebilirsin:

1.İlk adım önünü kesen düşünceyi fark etmektir.

2.O farkındalığın içinde o düşünceyi affetmektir. Bu durum gözyaşına sebep olabilir.

3.O düşünceyi yansıtarak yaptığımız hareketleri fark ederiz.

4.Bu düşüncelerin değişmesi ve hakikatin gelmesi için dua ederiz. Düşünceleri evrene teslim ederiz, bizden bunları alması ve bize hakikatimize uyanları bize hatırlatması için. İnsanın gücü burada gelmektedir. Niyeti budur.

5.Bir 40 gün en az, bu düşüncenin değişiminin farkındalığında kalıp, odağımızı yeni seçim yaptığımız düşünceye çevirip, o yeni düşüncedeki biz olarak hareketlerimizi yapmaya başlarız. Örneğin spor yapmıyorsan, yaparak, sağlıklı beslenmiyorsan, sağlıklı beslenerek, güzel sözler söylemiyorsan, güzel sözler söylemeye başlayarak, ya da herşeye evet diyorsan, istemediklerine hayır demeye başlayarak, bazı ilişkiler huzurlu değilse onları bırakmayı seçerek gibi…

6.Değişim, artık odağını taşıdığın yeni düşüncenin gerçekliğinde yaşamak…

Mutlu, keyifli, neşe dou, sevgi içinde yaşamak bizim en doğal hakkımızdır. Düşüncelerimiz yaratım gücümüzdür. Ve sen onları farkındalığa taşıdıkça hayatının istediklerin yönünde yaşamak senin için an meselesi olacaktır.

Tüm bu çalışmalarda rehberlik almak en faydalı yoldur. Yaşadığım deneyimleri, öğrendiklerimi bireysel koçluk programlarıma taşıdım. Size koçluk yapmak ve hayatınızın ışığını elinize almanız için ben buradayım. Sizi bekliyorum. Randevunuzu alın. Değişimi yaşamaya başlayın.

Bekliyorum yeni bir sene evet demeni ve koçluk programıma dahil olup katılman için.

Haydi Yepyeni bir Sene EVET…de…

Sevgilerimle,

Duygu Laleli

Not. Yazımı okuyunca ona da faydasının olacağı bir arkadaşınız, tanıdığınız kişi aklınıza geliyorsa yazımı onunla paylaşmanızdan, MutlulukTüyoları Ailesine o kişinin de eklenmesine aracılık etmenizden mutluluk duyarım. 

IMG_1725

Duygu ile birebir koçluk programı için randevunu al ve İstediğin      SEVGİ’yi istediğin YAŞAMI hayatına çek…

Duygu’dan ücretsiz mutluluk tüyolarına katıl.

Duygu ile Mutluluk Tüyoları bültenine üye olun. Bana katılın,  hediye olarak sizlere iletecek olduğum haftalık tüyolardan, ilham verecek bilgilerden, öğretilerden, aramıza katılmış herkes ile iletişim içinde olma fırsatını  hemen yakalayın.

Duygu’yu instagram ‘dan takip edebilirsin. Günlük yayınladığım tüyoları hayatına dahil et.#mutluluktuyoları

Duygu’yu facebook’dan takip edebilirsin.

 

Yorum yaz


Copyright 2015 - Duygu Laleli - Tüm hakları saklıdır