Merhaba, ben Funda Dinç.

İzmir’de yaşıyorum. 1989’da doğdum. 3 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğuyum. Burslu olarak okuduğum Yaşar Üniversitesi İİBF Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra çokuluslu bir şirketin pazarlama departmanında uzun dönem staj yaptım bir yandan ise aynı üniversitede Uluslararası Ticaret ve Finansman üzerine yüksek lisans yaptım.

Hayatım buraya kadar yazılandan ibaret değil oysa ki… Hepimizin hayatında inişlerimiz, dibe batışlarımız mevcut ve benim de başarılarıma rağmen mutsuzluğum, güvensizliğim vardı.

Sonra bir gün, herkesin, her şeyin, yaşanılan olumlu-olumsuz her olayın hayatımızda bir rolü olduğunu; hiçbir şeyin aslında tesadüf olmadığını keşfettim. Hepsi bize bir şeyler anlatmaya, öğretmeye geliyor ve sonra gidiyor. Evren, ihtiyacımız olduğunda, bize bir deneyim sunuyor; yaşayıp öğrenelim diye. Karşımıza birini çıkarıyor, farkındalığımızı artırıp bize ışık tutsun diye. İşte benim de ihtiyacım olduğu bir zamanda, yolumu Duygu Laleli ile kesiştirdi. O müthiş enerjisi, şefkati ve anlayışı ile geldi dokundu hayatıma… Ne mi oldu?

Sanki tüm olumsuzluklarımdan arınıp yeniden doğdum. Hayata olan bakış açım tamamen değişti. İçimdeki gizli kimliği hatırladım ve hayatıma hükmetmeyi öğrendim. Çünkü ben göründüğümden fazlasıyım. Evren, istediğimi, aklımdan ve içimden geçenleri dinliyor ve sunuyor adeta bana göz kırparcasına… Evrenin tüm gücü ve kudreti benim içimde.

Kendimle barışık olmayı öğrendim. Olduğum gibi kendimi sevip sarmaladım. Kendime olan güvensizliğim gitti, hatta duruşum bile değişti. Çevremdeki insanlardan bende değişiklikler olduğuna dair duyumlar almaya başladım. Bunlardan en ilginci ise “erkek gibi” bir kız iken artık daha kadınsı görünmemdi. İçimdeki değişiklikler dış görünüşümü de etkilemekteydi haliyle… Daha fazla gülmeye başladım. Güldükçe hayattan aldığım keyif artıyordu.

Hayalini kurduğum ideallerime yakın hissediyorum şimdi kendimi. Çalışkanlığıma bir de kararlılığım eklendi. Böylece yapabileceklerimin farkına vardım. İnsanların da bunu fark etmelerini sağlıyorum.

Kendimle ilgilenmeye, kendimi önemsemeye başladım. Okumayı sevmeme rağmen, türlü bahaneler bulup böylesine huzur veren bir aktiviteyi erteler dururdum. Nihayetinde, daha önce hiç okumadığım kadar çok kitap alıyor ve bir çırpıda bitiriyorum.

Ailemle, arkadaşlarımla, diğer insanlar ve hayat ile olan ilişkilerim gelişti. Sevdiğim insanlara ve sevdiğim şeylere daha çok zaman ayırıyor, her şeyin içinde bir çözüm ve anlayış görebiliyorum.

Bunca yıldır şansız olduğuma inanan ben, artık şansın benden yana olduğunu düşünüyorum. Evrenin doğal ritmi ile uyum içinde olduğum zaman hayatımın sahip olduğumdan çok daha fazlası olabileceğini öğrendim. Şimdi, evrenin bana sunduğu her şeyi kucaklamaya hazırım.

Şimdi kariyerimin ilk basamağında lojistik uzmanı olarak çalıştığım yeni işimde ama çok daha olgun ve akışta, önce kendimi, sonra hayatı ve çevremdekileri olduğu gibi kabul edip yaşamımdan keyif alarak mutlu bir şekilde yaşıyorum.

Öğretileriyle, içsel yolculuğuma ışık tutup, kendimin farkına varmamı sağlayan ve bu mucizeyi yaratan yaşam koçuma minnettarım. Eğer siz de kendinizi iyi hissetmiyorsanız, nereye gideceğinizi bilemiyorsanız, kaybolmuşsanız boşuna debelenip daha da dibe vurmayın. Tatlı sesli, insana umut ve iyilik vadeden güzel kadın; Duygu Laleli yol arkadaşınız olsun. Ve onunla beraber yürümenin size nasıl iyi geldiğini görün.

Funda DİNÇ

Yorum yaz


Copyright 2015 - Duygu Laleli - Tüm hakları saklıdır