Herkese merhaba,

Bugün hayatın her alanında başrolde yer alan ilişkiler hakkında yeni ve harika bilgiler ile sizlere rehberlik sunacağım.

Kendimizi bir aynaya baktığımız zaman görebiliriz. Aynanın yansıtma özelliği buna aracılık eder ve böylece kendimizi bir ayna aracılığı ile görebiliriz. Eğer aynalar olmasaydı kendimizi nasıl görebiliyor olacaktık?

İşte hayatımızın en önemli noktasıda ilişkilerde burada başlıyor. Her ilişki, asansörde, metroda, yolun kenarında, iş yerinde, ailenizde, ikili ilişkilerinizde, çocuklarınız ile olan ilişkide, hep kendimizin bir yansımasını görürüz. Kimi ilişkiyi severiz, kimi ilişki bizi yorar, üzer ya da incitir. Her bir bu ilişki bize kendimizi yansıtmaktadır. Kendimizle ilgili algılarımızı ve düşüncelerimizi. Bugüne kadar bunu bu şekilde öğrenmediğimiz ve herkesi kendimizden ayrı algılamayı öğrendiğimiz için bu bilgi ilk etapta sizde nasıl sorusunu sordurmuş olabilir.

Evrende tüm zihinler birdir. Dolayısı ile karşımızdaki kişi biz farkında olmadan o kişi kendisi de farkında olmadan, bizim kendimizde görmemiz farketmemiz gereken bir alana sürekli ışık tutar, biz onu görelim diye. Sinirlendiğimiz, öfkelendiğimiz, kızdığımız hatta sevindiğimiz her şey bizim iç dünyamızın yansımasıdır. Kendimizde rahatsız olduğumuz bir şeyin karşı taraftan bize yansıtılması hoşumuza gitmez ve karşımızdaki kişiyi farkında olmadan ne kaba, kötü diye  atıflarda bulunarak ifade ederiz. Oysaki o kişi bize kendimizi yansıtmaktadır. Sürekli biz o yöndeki yanlış algımızı düzeltebilelim diye bir nevi o rolü oynayıp durmaktadır.

Dolayısı ile biz kendi düşüncelerimizi, algımızı, zihnimizi değiştirdiğimiz zaman, o kişi ya o hareketleri yapmayı sonlandıracak ya da bizim o kişiyi algılama şeklimiz değiştiği için hareketi, sözü üstümüze almadan çok daha keyifli bir ilişki kurabilir olacağız.

O yüzden her karşı tarafa sen suçlusun diye gösterdiğimiz parmağın, altında kalan 3 diğer parmağında bize yönelmiş bizi gösteriyor olduğunu hatırlayalım. Bunu hatırlamayı seçtiğimizde de kendimize soralım, karşımdaki yansıma bana hayatımda neyi fark etmemi göstermek istiyor diyelim. Ve yanıtı ya yazarak , ya kendi kendimize soru cevaplar yaparak, ya da bir yaşam koçu ile çalışarak cevaplara ulaşalım.

Slide3

Yaşamda kendimizi keşfetmek ve her gün kendimizin en iyi versiyonunu ortaya çıkarmak için yaşıyoruz. Bu yaşam deneyiminizde size bu fırsatları sunup, çok daha güzel hayatlar yaşamaya aracılık edebilecek tüm kaynakları kullanmaya davet ediyorum sizleri.

Sizde kendinizin en iyi versiyonunu ortaya çıkarmak ve onla yaşamak istiyorum diyorsanız, hemen bireysel seanslarım için randevunuzu alınız. Bireysel seanslarımın içeriği, ücretlendirmesi hakkında bilgiyi www.duygulaleli.com web sitem ve iletişim sayfasında bulabilirsiniz.

Kendinizi fark ettiğiniz günler olması dileğiyle,

Sevgiyle kalın.

Duygu Laleli

Not. Yazımı okuyunca ona da faydasının olacağı bir arkadaşınız, tanıdığınız kişi aklınıza geliyorsa yazımı onunla paylaşmanızdan, MutlulukTüyoları Ailesine o kişinin de eklenmesine aracılık etmenizden mutluluk duyarım. 

IMG_1725

Duygu ile birebir koçluk programı için randevunu al ve İstediğin      SEVGİ’yi istediğin YAŞAMI hayatına çek…

Duygu’dan ücretsiz mutluluk tüyolarına katıl.

Duygu ile Mutluluk Tüyoları bültenine üye olun. Bana katılın,  hediye olarak sizlere iletecek olduğum haftalık tüyolardan, ilham verecek bilgilerden, öğretilerden, aramıza katılmış herkes ile iletişim içinde olma fırsatını  hemen yakalayın.

Duygu’yu instagram ‘dan takip edebilirsin. Günlük yayınladığım tüyoları hayatına dahil et.#mutluluktuyoları

Duygu’yu facebook’dan takip edebilirsin.

 

Yorum yaz


Copyright 2015 - Duygu Laleli - Tüm hakları saklıdır