Ücretsiz Mutluluk Tüyolarını Hemen AL!   

 

 

Ne istediğini bilmediğin

sürekli bir arayış halinde olduğun

o anları hatırlıyor musun?

Hareketten harekete koşturan biri, rüzgar nereden eserse orada yaşanan bir hayat…
RESIM2

  • Seni tam yansıtmayan  ortamlara katıldın. Yalnız kalmamak için o ortamlara katılmaya devam ettin. O ortamlarda kendini kötü hissettin. Fakat o kötü hisle orada olmaya devam ettin. Bazense kötü hissettiğini bile fark etmedin ve eve döndüğünde bir mutsuzluk hissediyor olduğunun farkına vardın.
  • Arkadaşlıkların, ilişkilerin oldu, seni inciten, yalnız, güvensiz hissettiren. Seni tam olarak dinlemeyen arkadaşların, ilişkilerin oldu. Toksik yiyecekler gibi toksik arkadaşlıklarda var ve bu arkadaşlarla takıldın. Bu arkadaşlıklar seni yaşam amacından uzaklaştıran arkadaşlıklar oldu.
  • Kendi yeteneklerini göstermekte zorlandığın ya da yeteneklerinin tamamını yansıtamadığın oldu mu? Yeteneklerini gösteremediğin için kendini yetersiz hissettiğin anların oldu ve aslında yeteneklerinin, yapabildiklerinin çok daha fazlası olduğunu bilsende bir adım atamadın. Buna üzüldün. Ben yetersiz miyim acaba?  Diğerleri daha mı üstün, bilgili benden diye düşündün. Dünyanın zorluklarla dolu olduğunu düşündün.
  • Önüne ne tür yemek denk gelirse yedin; sandviçler, bisküviler, şekerli asitli içeceklerle öğünlerini geçirdin. Bazen bir öğününü kahve içerek geçirdin.
  • Ayna da kendine baktın. Yüzünde o güzel gülümsemeni aradın. Kilo aldığını fark ettin. Üzüldün, ne yapacağını bilemedin. Saçlarını beğenmedin, rengini değiştirdin, kestirdin.
  • Dünyalar kadar kıyafet alsanda doyamayacak gibi hissettin. Hep bir alma isteği oldu içinde. İlk fırsatta kendini mağazalarda, vitrinlerde, kabinlerde buldun. Elinde paketler. Paket paket yeni kıyafetleri eve taşıdın.
  • Etrafındakilerin seni anlayamadığını düşündüğün zamanların oldu.

 

Aslında içinde çığlıklar atan bir kız oldu. Bütün bunlardan mutsuz olan ve sesini duyurmaya çalışan bir kız. Sesini, kime, nereye, nasıl duyuracağını bilemeyen. Dışarıdan bakıldığında güzel, keyfi yerinde görünmek için büyük çaba harcayan fakat bir durupta iç dünyasında neler olup bittiğinin farkında olmayan bir kız… Çünkü iç dünyasının bile olduğunun farkında olmayan bir kızdı o… Duygularının, düşüncelerinin farkında olmayan bir kız…Bu duygu ve düşüncelerin ne kadar önemli olduğunun farkında olmayan bir kız…Hayatla mücadelesine devam eden bir kız…

 

Senin yaşıyor olduklarını böyle güzel nasıl dile getirmiş olabilirim?

Çünkü ben de bu yaşadıklarını yaşadım.

Fakat bugün ben her günümü kalbimden sevgiyi hissederek yaşıyorum! Bugün ben korku yerine sevgiyi seçiyorum.

Sevgi benim kılavuzum. Sevgiyi seçtikçe mutluluk, keyif, coşku içimden çoğalarak hayatıma doğru akıyor.

Mutluluk, güven, güvende olmak, huzur sadece iyi hissetmek demek değildir. Bu ‘sizi hayellerinizdeki hayatı’ yaşamaya taşıyan, götüren bir anahtardır.

Ve güzel insan bana güven, sen çok değerlisin. Henüz buna çok inanamıyor olabilirsin, fakat tekrar söylüyorum sen çok değerlisin. Sen çok sevilen ve sevebilensin. 

RESIM3

 

Ben Duygu,

Işığı hatırlatanım. İçindeki gücü farkettirenim. İlham verenim. Sana sonsuz SEVGİyi tutanım. Farklı pencerelerden hayatı görmene alan tutanım. Yürüdüğün yolda karanlığı aydınlatanım. Karanlık aydınlık ile ortadan kalkar. Ben o aydınlığın senin elinde olduğunu sana hatırlatanım . Sezgilerimi senle buluşturanım.

Senin bu hayatında tanıyabileceğin en iyi sen olabilmen için sana açık konuşan, bilgi ve bilgeliğini senle buluşturanım.

Ben senin gibi güzel kadınlara yardım edip, kadınları kuvvetlendirmek misyonu ile hareket ediyorum. Senin pırıl pırıl parlayan, heyecan verici, güçlü ve baş döndürücü hallerini ortaya koymana ve hepsinden en önemlisi seni senin için en önemli kişi yani KENDİNİN önünde en çekici hale getirmek amacındayım.

Tam şuan seni, sana artık hizmet etmeyen düşüncelerinin arasından arıyorum.

Artık o düşünceleri kenara bırak, çünkü kendini sevmen kendini sevebilmen ve mutlu olman artık bir tabu değil. Sadece an meselesi…

 

RESIM4_YAZILI

“Ben holistik yaşam koçuyum, ışık işçisiyim, konuşmacıyım, yazarım, her an korku yerine sevgiyi seçmeye liderlik edenim…”

 

Benim hayalim tüm kadınların ‘kendimi seviyorum’ diye tepeden tırnağa hissederek bunu haykırması, dile getirmesi ve bu duyguda yaşamasıdır.

Önümüzde sorunlar, belirsizlikler olabilir. Bu mutlu olamayacağın anlamına gelmez. Bu kendini sevemeyecek olduğun anlamına gelmez.

Kendini sevmek, yaşam enerjisidir. Bu yaşam enerjisi  damarlarınızdan pompalanır, zihninizi ateşler, bedeninizden yayılır, etrafınızdaki herkesi güzel bir titreşim ile yıkar.

Herşey senle başlar. Senin enerjin, titreşimin herşeyi başlatır.

Ve tam şuan artık kendine sürekli anlatıp durduğun hikayeleri bırakma ve gerçek ile bir olma zaman!

Sevgilerimle,

Duygu Laleli

ovgu1

 


duygupembePROFESYONEL BİYOGRAFİ

 

Duygu Laleli, senin bu hayatında tanıyabileceğin en iyi sen olabilmen için sana açık konuşan, bilgi ve bilgeliğini senle buluşturan ve senin en iyi halini ortaya çıkarmanı sağlayandır.

 

O, senin gibi güzel kadınlara yardım edip, kadınları kuvvetlendirmek misyonu ile hareket ediyor. Kadınların pırıl pırıl parlayan, heyecan verici, güçlü ve baş döndürücü hallerini ortaya koymasına ve hepsinden en önemlisi seni senin için en önemli kişi yani KENDİN önünde en çekici hale getirmek amacında.

 

Duygu Laleli, sana içindeki o ‘olumsuz kıza ait sesin’ ustası olmayı ve onu yönetmeyi öğretendir. Sana içindeki ‘o olumsuz kızın’ sesini nasıl kısacağını öğreten ve kendin olmakla seni buluşturandır.

Duygu Laleli, ışığı hatırlatan. İçinizdeki gücü farkettiren. İlham veren. Sana sonsuz SEVGİyi tutanım. Farklı pencerelerden hayatı görmene alan tutan. Yürüdüğün yolda karanlığı aydınlatan.

Holistik Yaşam Koçu, ışık işçisi, konuşmacı, yazar , her an korku yerine sevgiyi seçmeye liderlik eden Duygu , birebir koçluk verdiği kişilerin hayat yolculuklarında onların en iyi halleri olabilmelerine ışık tutuyor.

‘Ben kadınların hali hazırdaki var olan fakat yer yer unuttukları güçleri ile yeniden buluşmasını ve bugüne kadar onları kısıtlayan kısıtlayıcı düşüncelerden, şüphe ve korkulardan uzaklaşarak hayal ettikleri hayatları oluşturabilen kadınlar olmalarını arzuluyorum.’

Hayatında çeşit çeşit zorluklar, mücadeleler verdiğin şeyler olabilir. Bu mutlu olamayacağın anlamına gelmez.

Duygu Laleli


Merhaba güzel insan,Benim hakkımda ve benim yolculuğuma yönelik daha fazlasını öğrenmek istediğin için öncelikle sana teşekkürlerimi sunuyorum.Kendine rahat oturacağın bir yer seç lütfen, arzu edersen bir de güzel bir bitki çayı alıp ve heyecanla okumaya başla lütfen.

Benim adım Duygu ve benim amacım kadınları kendi güçlerinin farkındalığına taşımak ve hayatlarında her ne oluyorsa, onlara IMG_2008
mutluluğu deneyimletmek ve bu mutluluk yolunda içsel deneyimleri ile ilerlerken dış dünyalarının değişimini sağlamaları konusunda kadınlara yardımcı olmaktır. İç dünyamızdır dış dünyamızın yansıması. İçte ne yaşıyorsak dışta da onu yaşıyoruzdur. O yüzden iç dünyamızın farkındalığında olmanın önemi çok fazladır. İçindeki ‘olumsuz kız’ın ustası olmakta budur.

Bu websitem benim mabedimdir, benim için bu satırlar, buradaki yazılar, sizlerden gelen yorumlar çok önemlidir. Çok değerlidir. Kendimi ifade ettiğim, yaşamımı, duygu ve düşüncelerimi sizlere  de ilham olması için paylaştığım en önemli yerdir. Buradan paylaştığım bilgileri, mutluluk tüyolarını okuyup, uygulayarak hayatlarınızda değişimler, farkındalıklar yaşamanız benim için büyük bir mutluluk olacaktır.  Buradan sizlere olası hayal edebileceğiniz en büyük ve en dolu hayatı yaşamanıza yönelik bilgiler sunuyorum.

Benim niyetim, bilgi ve bilgeliğimi sizlerle paylaşmak ve sizlerinde hayal ettiğiniz mutlu hayatları deneyimlemenize yardımcı olmaktır. Çünkü böyle bir hayatınızın olmaması için önünüzde ne sebep, ya da bir engel var! Siz istedikten sonra…

Ben kendimizin an ve an kendi hayatlarımızı oluşturduğuna inanıyorum. An ve an bunu yapıyoruz. Hele sevgiden titreşime IMG_2504geçtikçe, bu oluşumları çok daha hızlı deneyimler oluyorsunuz. O yüzden içimizdeki ‘olumsuz kız’ın ustası olmak çok önemlidir. Sen yeterli değilsin, sen yeterince sorumluluk almıyorsun, sen bu işi yapamazsın, diyen bir ses bu ses. İlk kendimle çalışmaya başladığımda bu ‘olumsuz kız’ın sesi benim içimde de çok yüksekti. O sesi fark edip onun farkındalığında yaşamaya başlayınca, meditasyonlarında çok büyük katkısı ile bu sesin sesini kısma konusunda ustalaştım. Bu ses kısılınca da geriye sevgi ve siz kalıyorsunuz. Ve tabiki önünüzdeki yapmayı istediğiniz hayaller.

Örneğin bu websitesi ve holistik yaşam koçu olmak benim tam anlamı ile hayalimdi. Ve işte websitemden, benim için sizlerle irtibatta olmama imkan sağlayan en güzel yerden sizlere ulaşıyorum.

Ben gerçeği sevgide, ruhumda, evrenin, yaradılışın güzelliklerinde arayanım. Bu güzelliklere inananIMG_1787 ve onları çoğaltmayı amaç
edinmiş biriyim. Sağlıklı besinlerle, doğal proteinle, sebze ve bol yeşilliklerle beslenmeyi seven, ruhumu müziğe teslim edip dans etmekten, ruhum dile geldiğinde yazmaktan , ruhum aktığında konuşmaktan, kalbimden gelen isteklerin peşinden giden ve bu isteklerin içinde yaşayan biriyim. Her sabah kalbimden, sevgiden yaşayarak gününü yaşama arzu ve niyetinde olan biriyim.

———————————————————————————————————-

Sonsuz bir sevgi ve mucizelerle dolu bir hayat olabileceğini düşünmemiştim. İlerlemek istediğimiz bir konu ve bu ilerleyişin içinde mutlu olmak, huzurlu olmak olabileceğini hayal edemezdim. Benim için mutluluk ve huzur ancak bir konu gerçekleştikten sonra olabilirdi.

Hayatıda bu şekilde kimi zaman bir telaş, kimi zaman bir mücadele, kimi zaman zorluklar içinde yaşıyordum.

Kendinizi yani özünüzü kaybettiğiniz bir an, bir durum, bir olay vardır ve işte yine o andır size kendinizi bulduracak olan an. Hayatın en büyük hediyesi o andır.

Duygu Laleli

35 yıllık hayatımın son 3 senesinde bambaşka bir yolculuk yapıyorum. Daha öncesinde bu yolculuğu yapan biri değildim. Sonsuz SEVGİ beni bu yolculuğa taşıdı. Geçmiş hayatımda (ben ona geçmiş demeyi tercih ediyorum) ben iç sesimle değil daha çok korkularımın yönettiği bir hayatı yaşıyordum.

 

Aykut Öğüt Evrenden Torpilin Var, Louise Hay Düşüncelerin Gücü, Eckhart Tolle Şimdinin Gücü, Elif Şafak Aşk, Marianne Williamson Sevgiye Dönüş kitapları beni çok etkileyen ve korkularımı fark etmeye beni yönlendiren kitaplar oldu.

Okuduklarım sonrası biran evvel öğrenmem gereken şeyler olduğunu anladım.

+ Çünkü artık mutluluğu kendimin dışında arayıp bulmaya çalışmayı bırakmalıydım ve kendi iç sesimle, kendi doğrumla, kendi ruhumla, en büyük benle artık iletişim içinde olmaya başlamam gerektiğini fark ettim.

+ Çünkü içimde ‘olumsuz konuşan bir kız’ olduğunun farkına vardım. Bu ‘olumsuz kızı’ yönetme konusunda ustalaşmam gerektiğinin farkına vardım.IMG_1976

+Çünkü kendini sevmenin ne demek olduğunu bilmiyordum, ve biran evvel bunu öğrenmem gerekiyordu.

+ Çünkü kendime yardım edebilecek kişinin sadece kendim olduğunu farkettim.

+ Çünkü kendi sağlığımdan, kendi mutluluğumdan sadece kendimin sorumlu olduğunu ve bu sorumluluğu kendi üstüme almaya biran evvel başlamam gerektiğini fark ettim.

+Çünkü bu hayatı yaşarken, yaşayabileceğim en iyi hayatı yaşayabilme kararının benim içimde yattığının, herşeyin benim bu en iyi hayatımı yaşamaya karar vermeme bağlı olduğunu fark ettim.

 

Ben dünyaya tam anlamı ile dolu dolu bir hayat yaşamak üzere geldiğimize inanıyorum. Küçük düşünmeye, küçük oynamaya, ya da bir yere zincirli kalmak için gelmedik, biz bu dünyaya ayakta kalacağımız ortamı yaratmak için gelmedik, biz bu dünyaya sevdiğimiz keyif aldığımız hayatı yaşamak için geldik.

İçsel yolculuğumda hayatımın tüm alanlarında nasılda dengeden çıkmış olduğumun ve mutluluğu içimde aramak yerine hep dışımda nasıl aradığımın farkındalığına geldim.

Farkındalığına uyandığım, öğrendiğim ve hayatımın bir parçası haline getirdiğim uygulamaların çok faydasını gördükçe bunları sizlerinde kendi hayatlarınıza entegre etmeniz fikri bende gelişti.

Yurtiçinden ve uluslarası öğreticilerden eğitimler almaya başladım.

Tüm bu yaşadıklarım bende kendimi doğal bir şekilde iyileştirme, sağlığımı ve yaşamımı kazanma fikrine beni açtı.IMG_2258

Benim niyetim seni hayatının tüm alanlarında-sağlık, zenginlik ve sevgi -güçlendirmek, ateşlemektir. İsteğim aynada gördüğün o muhteşemliğe aşık olmandır. O aynadaki gözlerine baktığında sevgiyi görmendir.

 Bedenimize nasıl davranıyor olduğumuz, tamami ile kendimiz hakkında nasıl hissettiğimizin en güzel ve en doğru göstergesidir

Ve sen güzel insan kendini sevmeye, değerli olduğunu damarlarında akarcasına hissetmeye hazır mısın?

Şimdi ben kendimi sevmeyi, kendi kendime aşık olmayı, kendime nasıl bakmam gerektiğini,  zihnimi,
bedenimi, ruhumu nasıl beslemem gerektiğini öğrendim. IMG_3041Ben nasıl dolu dolu SEVGİ, DEĞER, SAĞLIK olunacağını öğrendim. 

Şimdi sana da aynılarını yapabilmen için yardım etmek istiyorum.

Kucak dolusu sevgi ile…seni bekliyorum…Mutluluğa 1.Adım Seansı için yerini al.

Sevgilerimle,

Duygu Laleli

 

 

 

Ücretsiz Mutluluk Tüyolarını Hemen AL!   

 

 

 

 

 

Yorum yaz


Copyright 2015 - Duygu Laleli - Tüm hakları saklıdır