Doğum günü hediyesi olarak aldığım bu kitabı bir çırpıda hemen okudum. Uzun bir süredir bu tarz bir hikaye, roman okumamıştım Tamda bu tarz bir kitap satın alıp okumak isteğindeyken bu hediyeyi aldım. Hediye olarak bu kitabın bana gelmiş olmasına çok heyecan yaptım. Bu hediyenin bana vermek istediği mesajın ne olduğuna heyecanlarak kitabı okumaya başladım.

Kitabın hikayesi, ifade tarzı çok etkiledi beni, yer yer bölümlerinde hikaye beni duygusallaştırıp ağlattı,.

Kitabın en son bölümünde yazar ile kitabın yazım hikayesi ve yazarlığı hakkında küçük bir soru cevap bölümü var. Bu bölümde yazar kendisininde kitabı yazarken ağladığını ve muhtemelen o bölümlerde okuyucularında ağlayacak olduğunu ifade etmiş. Ne kadar güzel bir duygu yazarın yazarken oluşturduğu hikayede hissettiği duyguları okurken okuyucu olarak benimde fark edip yaşamam. Açıkçası yazar ile ortak duygulara sahip olmak beni çok etkiledi.

Ve yazara en son soru olarak yazmak , yazar olmak isteyenlere öneriniz nedir diye yöneltilen soruya verdiği yanıt çok etkiledi. Yazın diyor, kim tarafından nasıl basılır  ne olur diye düşünmeden yazın diyor. Bu beni çok etkiledi. Bazen yeteneklerimizi ifade etmiyoruz o konuda ilerleyemeyiz diye düşünceler bizi yapmak istediğimizden alıkoyuyor. Yazarın dediği gibi yapmak istediğimiz her neyse biz onu yapalım hazır hale getirelim. Bu bir kitap olabilir, bir müzik CDsi olabilir, bir bilgisayar programı, oyunu olabilir. Nasıl bu yaygınlaşır diye düşünmeden ifade etmek istediğinizi önce sadece kendiniz için yapın. Bana bu fikir ilham verdi. Hem kitabı hem bu soru cevap bölümünü paylaşmak istedim sizlerle.

Bu güzel kitap ile beni buluşturan sevgili dostuma çok teşekkür ediyorum. Bende çok keyif alarak okuduğum bu güzel kitabı sizlerle paylaşıyorum. Pazar gününüzü ya da kendinize ayırdığınız bir zamanı kitap okuyarak geçirmek isterseniz eğer yaşarsam kitabını okumanızı tavsiye ediyorum.

Sizde okuduktan sonra görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşın.  Bu herkes ilham verecektir.

Sevgilerimle,

Duygu Laleli

Yorum yaz


Copyright 2015 - Duygu Laleli - Tüm hakları saklıdır